Udział studentów z Legnicy w konferencji GPW w dniach 6-8 grudnia

Data: 12.12.2019 Kategoria: Informacje ogólne, nauka / badania / innowacje

Studenci Filii Politechniki Wrocławskiej w Legnicy Sylwia Jerysz i Krzysztof Muszyński wzięli udział w VI edycji Konferencji Naukowej Generacja-Przesył-Wykorzystanie GPW, która odbyła się w dniach 6-8 grudnia 2019 roku w Pałacu Schaffgotschów w Cieplicach. Konferencja była objęta honorowym patronatem wicepremiera, ministra nauki i szkolnictwa wyższego dra Jarosława Gowina. Organizatorami wydarzenia były Politechnika Wrocławska [Wydział Elektryczny oraz Filia Politechniki Wrocławskiej w Jeleniej Górze] oraz Oddział Wrocławski Stowarzyszenia Elektryków Polskich.

Podczas Konferencji 68 uczestników wysłuchało 30 prelekcji. Główne tematy prezentacji stanowiły elektromobilność oraz sztuczna inteligencja. Oprócz Politechniki Wrocławskiej i Stowarzyszenia Elektryków Polskich prelegenci reprezentowali Politechnikę Śląską, Akademię Górniczo-Hutniczą, Narodowy Uniwersytet Górniczy w Dniepropietrowsku, Narodowy Uniwersytet Techniczny Ukrainy w Kijowie, PWSZ w Legnicy oraz Wyższą Szkołę Handlową we Wrocławiu. Gośćmi honorowymi Konferencji GPW byli Jego Ekscelencja Biskup Legnicki prof. Zbigniew Kiernikowski oraz Jego Ekscelencja Biskup Wrocławski Waldemar Pytel. Rzymskokatolicki Biskup Legnicki poruszył temat moralności w technice, a ewangelicki Biskup Wrocławski nakreślił sens i obowiązek troski o stworzenie.

W trakcie Sesji Studenckiej, której przewodniczył dyrektor Filii w Legnicy prof. Andrzej Kaźmierczak, Sylwia Jerysz zaprezentowała temat „Nowatorskie metody w pracach ziemnych przy pomocy koparki elektrycznej”. Następnie prezentację pt. „Technologie immersyjne VR i AR” przedstawił Krzysztof Muszyński.

Po wysłuchaniu wszystkich prelekcji decyzję o nagrodach dla najlepszych prelegentów podjął Komitet Naukowy Konferencji GPW. Wśród laureatów znalazła się Sylwia Jerysz, która dostała walizkowy zestaw narzędziowy.

Decyzją Komitetu Organizacyjnego następna VII edycja Konferencji Naukowej Generacja-Przesył-Wykorzystanie GPW 2020 odbędzie się na Filii Politechniki Wrocławskiej w Legnicy.