Zdjęcie budynku

Politechnika Wrocławska to dziś jedna z najlepszych uczelni w Polsce, a jeśli chodzi o nauki ścisłe i techniczne – uczelnia zapewniająca kształcenie na najwyższym poziomie.
W Legnicy kształcimy studentów na studiach dziennych inżynierskich na kierunkach:

Po ukończeniu studiów pierwszego stopnia, nasi absolwenci mają możliwość kontynuowania nauki na dowolnie wybranym kierunku studiów technicznych stopnia drugiego.
Filia Politechniki Wrocławskiej w Legnicy posiada także propozycję kształcenia adresowaną do młodzieży szkół ponadgimnazjalnych w ramach Konkursu STUDIUM TALENT, którego organizatorem jest Politechnika Wrocławska. Celem Konkursu jest wzrost świadomości dla koniecznego i dobrego przygotowania z przedmiotów ścisłych, zachęcenie do bardziej intensywnej nauki przedmiotów ścisłych, takich jak: matematyka i fizyka. Coroczna edycja Konkursu trwa od października do marca. Zajęcia trwają około 30 godzin, 2 godziny tygodniowo, w każdej grupie zajęciowej. Uczestnik Konkursu, otrzymuje tytuł Laureata po złożeniu egzaminu z wynikiem pozytywnym. Laureat Konkursu, który rekrutuje się w roku zdania jego matury na dowolny kierunek studiów Politechniki Wrocławskiej, otrzymuje dodatkowe punkty w procesie rekrutacji. Laureaci, którzy zakończyli Konkurs z wynikiem co najmniej bardzo dobrym przyjmowani będą, na podstawie złożonych dokumentów, z pominięciem warunków rekrutacji na podstawie Uchwały Senatu Politechniki Wrocławskiej na dowolny kierunek studiów Wydziału Matematyki lub Wydziału Podstawowych Problemów Techniki Politechniki Wrocławskiej.

Kampus składa się z 4 budynków, 13 sal wykładowych i 17 laboratoriów :
- Metrologii Warsztatowej
- Wytrzymałości Materiałów
- Podstaw Elektroniki
- Metrologii Elektrycznej
- Geodezji
- Materiałoznawstwa
- Fizyki
- Chemii
- Mechaniki Gruntów
- Geologii i Mineralogii
- Konstrukcji Metalowych
- Elektrotechniki
- Odnawialnych Źródeł Energii
- Budowy Pojazdów
- Termodynamiki Technicznej
- Technik Mikroprocesorowych

Ma także 2 pracownie komputerowe, bibliotekę, salę sportową oraz siłownię. Oferuje 39 miejsc w Domu Studenta przy ul. Jordana 12.

Politechnika Wrocławska
Filia w Legnicy